תועלת בריאותית

* בשנים האחרונות, ישראלים הפכו להיות יותר ויותר מודעים לחשיבות של הרגלי אכילה נבונים. תזונה מאוזנת היטב ופעילות גופנית הם גורמים חיוניים לאורח חיים בריא. 

* מאכלי ים נמוכים בשומן

מאכלי ים בממוצע בעלי פחות מ-2% שומן (כמובן שלא צריך להסיר שומן כמו בבשר ועוף). כמו כן, נמוכים בקלוריות, עם פחות קלוריות מאשר נתח בשר או עוף דק. בכדי להבטיח ולשמור על אחוזי קלוריות נמוכים פשוט לאפות, לחלוט, לצלות ולאדות.

* דגים נמוכים בכולסטרול

הכולסטרול הוא חלק חיוני של כל רקמה בגופנו, אולם רמות הכולסטרול יכולות להיות גבוהות מדי אם אנחנו אוכלים יותר מדי שומן רווי.
במאכלי ים יש מעט מאוד שומן (מכל סוג שהוא) ולרוב זה שומן לא רווי.
אכילת דגים פעמיים או שלוש פעמים בשבוע יכול לסייע בהורדת הכולסטרול ולהקטין את הסיכויים ללקות במחלות לב.     

* מאכלי ים גבוהים בויטמינים, מינרלים וחלבונים

מאכלי ים הם מקור מצוין של מינרלים חשובים רבים, ביניהם: יוד, אשלגן, אבץ, ופוספור (זרחן). בנוסף לכך, עשירים מאוד בויטמינים רבים במיוחד מקבוצת B1, B9, B12) B ). כמו כן, הם מקור מצוין לחלבון איכותי מאוד הנמצא בבשר ועוף.

* אומגה 3 חומצות שומן

אומגה 3 הוא שם כללי לאחת מתת הקבוצות של חומצות שומן בלתי רוויות, מזינות וחיוניות אשר ממלאות תפקידים קריטיים רבים בגופנו.
בדיוק כמו מינרלים וויטמינים רבים, גוף האדם אין ביכולתו לייצרם, לכן צריכים לצרוך אותם ממקורות חיצוניים. שרשרות אומגה 3 נמצאות בדגים שמנוניים ולא שמנוניים, סרטנים וצדפות. שרשרות אומגה 3 משחקות תפקיד חשוב מאוד בגופנו, הן אבני בניין עיקריות של המוח ורשתית העין.
כמו כן, איברים חיוניים אחרים כמו הלב העשיר בהן. הדגים הנפוצים ובעלי ריכוז אומגה 3 גבוה הם: סלמון, דג חרב, פלמידה לבנה, סקומברי. כמו כן, כמה סוגים של פירות-ים, כגון: מול כחול וסרטן כחול.

* מהי כספית? והאם צריכים להיות מודאגים כאשר אוכלים דגים?

הכספית היא יסוד מתכתי המתרחשת באופן טבעי בסביבה ומצטברת בשרשרות המזון בכלל ובשרשרות המזון הימיות בפרט.
משמעות הדבר, שדגים מכילים אחוזים של כספית. "החדשות הטובות" הן, שרוב הדגים בעלי רמות נמוכות של כספית. חשוב לציין, כי הכספית בדגים בדרך כלל אינה בעלת חשיבות גבוהה עבור רוב האנשים, היא רק סוגיה ונושא עבור נשים הרות, מניקות וילדים קטנים מתחת לגיל 6.

seogetupתועלת בריאותית