תמנון

תמנון – common octopus

תמנון החוף הוא המין הנחקר ביותר מכל זני התמנונים הקיימים, נפוץ באזורי ים התיכון וחופי דרום אנגליה עד חופי סנגל שבאפריקה.
אורך הראש יכול להגיע לכדי 25 ס"מ והזרועות לכדי 1 מטר הנושאות כוסות יניקה (הצמדה), בעל מעטפת מגן חיצונית, צבעו חום אפרפר, מקורו דומה בצורתו למקור של תוכי והוא החלק הקשה היחיד בגופו, מה שמאפשר לו להידחק דרך חרכים וחריצים צרים מאוד.
לתמנון כמו לדיונונים יש 3 לבבות, שניים מהם שואבים דם דרך כל אחד משני הזימים, בעוד השלישי אחראי להעברת הדם לכל שאר חלקי גופו. נתפס בעיקר על ידי דייג במכמורת (דייג ברשת אשר נגררת על קרקעית הים), כ-20,000 טון מדי שנה. צד בשעת הדמדומים, ניזון מסרטנים, רכיכות וצדפות. אף על פי שיאכל כמעט כל דבר שיכול לתפוס.
בעל יכולת הסוואה מצוינת ובאפשרותו לזנק על כל טרף לא זהיר העובר בקרבתו ולשתק אותו על ידי רעל עצבים אשר הוא מפריש (זהו סודו הגדול) ובאותו זמן תופס אותו בעזרת זרועותיו החזקות. אם הטרף בעל שריון, התמנון נעזר במקורו החזק בכדי לנקב את השריון ואז למצוץ את תוכנו הבשרי.
ניסויים רבים מראים שתמנון החוף הינו יצור אינטליגנט היכול להבדיל בין: בהירות, גודל, צורה וכיוון אופקי או אנכי של עצמים ואפילו גם ללמוד איך לפתוח צנצנות.
מבחינה קולינארית התמנון מרכיב נפוץ במטבח היפני ומטבחים רבים לאורך חופי ים התיכון. ניתן להכינו בשלל שיטות הכנה כגון: הקפצה, צלייה, טיגון, בישול, סושי, סשימי ובחלק מהמינים הקטנים התמנונים נאכלים לעיתים חיים.

הולך טוב עם: פלפלת (גמבה), צ'ילי, עגבניות, נענע, אורגנו, פטרוזיליה, שום, בצל ירוק, לימון, ליים ושמן זית

seogetupתמנון